A KUTATÁS KÜLDETÉSE
Több mint két évtizedes HR-s munkatapasztalatom során sokféle vezetést láttam és tapasztaltam meg. Mindig a legnagyobb csodálattal tekintettem arra a néhány vezetőre, aki úgy ért el kiemelkedő teljesítményt, hogy közben a csapattagok élvezettel és a legnagyobb elkötelezettséggel dolgoztak, nem volt szükség se kiemelkedő fizetésre se folyamatos nyomásgyakorlásra, se az elkötelezettségi eredmények kozmetikázására.
Szeretném e kiemelkedő vezetők titkát megfejteni és alkalmazható modell formájában minél szélesebb körben elérhetővé tenni, hogy ezáltal a cég ahol épp dolgozom, a város és ország ahol épp élek, és talán az egész társadalmunk egészségesebb lelkületűvé és bizakodóan a jóra törekvővé válhasson. Azért foglalkozom kapcsolati és csapatdiagnosztikai kutatással, mert léteznie kell olyan megoldásnak, amivel még annál is eredményesebbek lehetünk, mint amennyire erős külső vagy belső nyomás alatt valaha voltunk, ráadásul tartósan és kiégéstől mentesen.
A feltételezéseim egy fontos eleme, hogy csapatok jellemzőire megbízhatóan következtethetünk a belső jelenségek előfordulási gyakoriságából. Miért ne végezhetnénk a közös munkánkat jó hangulatban függetlenül attól, hogy a külső körülmények messze nem mondhatók ideálisnak? Hol van az előírva, hogy ettől nekünk nem jár a csapatmunka legnemesebb élménye?
A körülmények szinte soha nem ideálisak – legtöbbször csak utólag látjuk annak – és le lehet élni az életet panaszkodva, bosszankodva, másokkal fölöslegesen harcolva, boldogtalanul. És ugyanezen körülmények között más nézőpontot választva, akár örömet is találhatnánk a közös munkában és élvezhetnénk is azt.
Annak érdekében, hogy megértsük a csapatkondíció legfontosabb befolyásoló tényezőit, a kutatás során nagyobb figyelmet fordítok a csapat egészére, mint annak tagjaira, az egyes egyénekre.
Ki
ne élte volna már valaha át túl magas elvárások esetén, hogy néhány
fölösleges belső blokkoló tényező húzza vissza a csapatot a potenciális
sikertől, pedig a csoport kellően tapasztalt, felkészült és értékes
emberekből tevődik össze? Ennél sokkal többre vagyunk képesek. Vegyetek
részt ebben az izgalmas felfedezésben! Ha meg tudjuk változtatni
nézőpontunkat és viselkedésünket, akkor képessé válhatunk változtatni
kapcsolataink állapotán is, a csapatunk tartós sikere érdekében. Itt az
esély a kapcsolatok új korszakára.
Örömmel venném ha személyes tapasztalatodat és visszajelzésedet rendszeresen megosztanád velem, aktívan hozzájárulnál a kutatások sikeréhez, és ezzel te is e fantasztikus felfedezőút részese lennél.
Tóth Csaba
Emberi erőforrás menedzser
A kutatás elindítója